Media item

Unieke kunstveiling

Weeknummer 69-22

Bioscoopjournaals waarin Nederlandse onderwerpen van een bepaalde week worden gepresenteerd.

Meer

Kijkdag voor een kunstveiling in het grachtenhuis van Paul Brandt te Amsterdam, met oa een 17e eeuwse zilveren beker met ivoor, een 16e eeuwse verguld zilveren beker en het 14e eeuwse schilderij Madonna met kind van Lorenzo Veneziano. Op de veiling wordt het schilderij van Veneziano voor 42.000 gulden afgeslagen, vier portretten van het Oranjehuis door Pieter Miereveld voor 800.000 gulden, een landschap van Adriaan van Stalbent voor 20.000 gulden, een landschap van Jacob Van Ruysdael voor 16.500 gulden, twee landschappen van Salomon van Ruysdael voor 30.000 gulden en een stilleven van Binoua voor 37.000 gulden.

Creator:
Polygoon-Profilti (producent) / Nederlands Instituut voor Beeld en Geluid (beheerder)
Publication date:
1 May 1969
Length:
02:01

Meer

Contributions:
Bloemendal, Philip (commentaar)
Type:
video
Original format:
Film
User:
Netherlands Institute for Sound and Vision
Tags: